Bitcoin doğrulanmamış işlem süresi ne kadar

Bitcoin doğrulanmamış işlem süresi ne kadar? Sorunuza cevap mı arıyorsunuz? Bitcoin, dünyaca ünlü bir ödeme sistemidir. Artık pek çok kuruluş bu yöntem ile ödeme almaya başladı. Bitcoin alabilmek ve cüzdan oluşturabilmek için ise bazı şartlar bulunuyor. Bitcoin almak için ne gerekli? Sorusuna cevap ise şu şekilde. Bitcoin almak için tc kimlik numaranız, ikametgah adresiniz, kimliğiniz ile birlikte çekilmiş fotoğrafınız gerekmektedir. Koinim.com, btcturk gibi siteler üzerinden bu dökümanları sunarak bitcoin alabilmeniz mümkündür. Ancak bazı kişiler bu bilgileri vermek ve üçüncü kişilerle paylaşmak istemedikleri için skype gibi platformlar üzerinden btc satan kişiler ile iletişime geçerek kendileri aracılığıyla bitcoin alma işleminde bulunabiliyor.

Bitcoin Doğrulanmamış İşlem Nedir? Bitcoin Doğrulanmamış İşlem Süresi Ne Kadar?

Bitcoinde karşı tarafa ödeme yapmak için belli bir işlem komisyonu verilmesi gerekmektedir. Bu komisyonlar bitcoin maden işçilerine gitmektedir. Komisyon ne kadar az verilirse onay süresi de o kadar gecikmektedir. Komisyonun az verilmesi durumunda karşılaşacağınız olay bitcoin doğrulanmamış işlemdir. Peki bitcoin doğrulanmamış işlem süresi ne kadar? Doğrulanmamış işlem süresi yani karşı tarafa yapılan ödemenin aktarılması ortalama olarak 72 saati bulabilmektedir. Örnek bir doğrulanmayan işlem sayfasına ait görsel şu şekildedir;

Bitcoin doğrulanmamış işlem ile karşı karşıya gelirseniz korkmanıza gerek bulunmuyor. Çünkü her gün on binlerce kişi bu durum ile karşı karşıya kalıyor. Doğrulanmayan işlemler sayfası üzerinden Dünya’nın farklı bölgelerindeki doğrulanmamış bitcoin ödemelerini görebilmeniz mümkündür. Bu konu özellikle forum siteleri üzerinden bitcoin satın almak isteyen kişileri ilgilendirmektedir. Bazı kişiler btc kullanmadığı için btc kullanan kişilere havale ile ödeme yapar ve ödemesinin btc ile yapılmasını ister. Ancak bitcoin ödeme yapılmak istenen sisteme hemen geçmemektedir, bunun belli bir süresi vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir