Kesintisiz Güç Kaynağı Nereden Alınır

Kesintisiz güç kaynağı nereden alınır? Sorunuza cevap için doğru yere hoş geldiniz. Kesintisiz güç kaynağı neden kullanılır? Nereden alınır? Voltaj regülatörü nedir? Ayrıca izolasyon trafosu ne işe yarar? Bu gibi sorularınıza cevap arıyor ya da bu ürünleri temin etmek istiyorsanız doğru yere hoş geldiniz. Teknolojiye çağ atlatan bilgisayarlar, telefonlar ve her türlü elektronik cihaz bugün o odaları kaplayan boyutlarından küçük cihazlar haline gelmiş olsalar da yine de bir güç kaynağından sürekli olarak bağımsız yaşayabilmeleri ne yazık ki tam olarak mümkün değil. Özellikle elektrik ve güç kesintilerinin söz konusu olduğu durumlarda bu cihazları koruyacak ürünlerin icadı da çok gecikmemişti.

Kesintisiz Güç Kaynağı Nereden Alınır?

Kesintisiz güç kaynağı nereden alınır? Bildiğiniz gibi bu ürünler, anlık elektrik kesinti, çöküntü ya da dalgalanmaları için bir hayli önemlidir. Bu sorunuza cevap için agplus.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz. UPS dediğimiz kesintisiz güç kaynağı sistemleri de böylece kendisini göstermeye başlamıştır. Şebekelerde meydana gelebilecek aksaklıkların ve hasarların en aza indirgenmesinde rol alan bu cihazlar, bünyelerinde enerji depolamaları sebebiyle, sisteme geçici olarak güç aktarabilmektedir. Yani bugün telefonlarınızın powerbanklar gibi yıllardır bilgisayarın ve şebekelerin powerbanki rolü oynayan cihazlar UPSler olmuştur. Bunun yanı sıra yine bu tarz çökmelerden ve kopmalardan dolayı meydana gelebilecek olan aşırı voltaj yüklenmeleri de sistemde büyük arızalanmalara yol açabilir. Voltaj regülatörü bu dalgalanmaları önleyerek, enerjinin düşmesini sağlamaktadır. 220 volt gibi standart değerlerde bu enerjiyi tutarak, dengeyi sağlar. Regülatör çeşitleri ise; trifaze regülatör, monofaze regülatör, mikroişlemcili regülatör, servo regülatör ve kademeli regülatördür.

İzolasyon trafosu adında da anlaşılacağı üzere, elektriği yalıtan bir sistemdir. Primer ile sekonder sargıların birbirinden izole edilmesini sağlamaktadır. Bu sargılar akım şebekesinde bağlı bulunan güç cihazlarındadır. Yüksek akımdan korunmak ve önlem almak amaçlanmaktadır. Kesintisiz güç kaynağı nereden alınır? Bu sorunuza cevap arıyorsanız, enerji sistemleri konusunda uzman bu kuruluş ile yabi agp enerji a.ş ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir