Milli Piyango Bilet Sorgulama

Milli piyango bilet sorgulama yapmak için hoş geldiniz. En çok tercih edilen şans oyunları arasında milli piyango yer almaktadır. Kolayca milli piyango bilet sorgulama yapabileceğiniz bir site arıyorsanız, önermek isteriz.. Milli piyango yılbaşı 2017 özel çekiliş sonuçlarını öğrenmek adına hoş geldiniz. Milli piyango en az zahmet gerektiren şans oyunlarından bir tanesidir. Sayısal loto gibi diğer oyunlarda kullanıcılar bazı kuponlar doldurmak ve bu kuponları makineye oynatmak zorunda kalırken milli piyango sadece bilet almayı düşünen kişilerin çekiliş gününü beklemesini gerektirir. Ülkemizde yaygın olarak her il ve ilçede çeşitli büfelerde, bayilerde ya da seyyar olarak milli piyango biletinin satışı yapılmaktadır. Her ayın dokuz, on dokuz ve yirmi dokuzunda gerçekleşen çekilişler her yılbaşına özel olarak ayrıca 31 aralık gecesi gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra 29 ekim gibi özel günler de o günün anısına çekiliş düzenlenmektedir.

Milli piyango bilet sorgulama

Milli Piyango Bilet Sorgulama

Milli piyango bilet sorgulama nasıl yapılır? Milli piyango bilet sorgulaması yapmak oldukça kolaydır. Bunun için millipiyango.co web sitesine bağlanmanız gerekmektedir. Milli piyango biletleri ne kadar? Milli piyango biletlerinin fiyatı çekilişin yapılacağı döneme göre değişkenlik gösterebilir. Bu yıl çeyrek bilet 15tl, yarım bilet 30tl ve tam bilet fiyatları 60tl olarak belirlenmiştir. Büyük ikramiye tutarı ise 60 milyon tldir. Yani eğer büyük ikramiye tam bilete çıkarsa bilet sahibi bu tutarın tamamını, yarım bilete çıkarsa ikramiye ikiye bölünecek, çeyrek bilete çıkarsa ise kişi başı 15 er milyon tl olacak çekilde dörde bölünecektir. Her çekiliş döneminde ikramiye dağılımı bu şekilde gerçekleşmektedir.

Önceden yılbaşı özel çekilişi sonuçları veya her ayın belli dönemlerinde gerçekleşen sonuçları öğrenmek adına gazete alınırdı. Teker teker bilette yer alan numaraların kontrolü gazetelere bakarak gerçekleşirdi. Bu hem zahmetliydi hem de bazı durumlarda bilete ikramiye çıksa bile gözden kaçabiliyordu. Ancak günümüzde millipiyango.co sitesi sayesinde milli piyango çekiliş sonucunu internetten öğrenmek mümkün oldu. İnternetten milli piyango bilet sorgula siteleri içerisinde yer alan bu siteyi sizler de tercih ederek biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir