Ön Direğe Atılan Orta

Ön direğe atılan orta genellikle köşe vuruşunu yapan kişinin amaçsız eylemi olarak gözükür. Top rakip takımın kontrolünde uzaklaştırılır. Maçı izleyen taraftarın bir insan neden ön direğe orta açar ki Allah aşkına şeklinde isyan etmesine sebebiyet verebilen olaydır. Köşe vuruşlarında genel olarak karşılaştığımız bu olayı u17, u18 maçlarında anlayışla karşılayabiliriz. Ancak ya diğer maçlarda? Gücün bu topu kaldırmaya yetmiyor mu gibi sitemlerle maçı izleyen taraftarın sitem etmesine neden olan bir olaydır.

Ön Direğe Atılan Orta

Bu durum pek çok kişi tarafından önem arz eden bir konu olsa da köşe vuruşlarında karşılaşılan bu olay aslında pek çok kişi tarafından dikkate alınmaz. Aslında ön direğe atılan orta belki de bir takıntı konusudur. Gerçekleşen yüz köşe vuruşundan sadece birkaç tanesi ön direğe atılsa dahi maçı izleyen kişide  ortaların hepsinin ön direğe atılıyor gibi bir izlenim var edebilir. Gerçi bazı takımların da huyudur bu olay. Özellikle bir dönem Galatasaray taraftarını sitem ettiren olaydır. Pek çok kişinin ağzından Atmayın be şu topu ön direğe kardeşim! Demesine sebep olmuştur.

Köşe Vuruşu Nasıl Kullanılmalı?

Peki köşe vuruşu nasıl kullanılmalıdır? Gennlikle köşe vuruşunu kullanan kişi takım arkadaşlarının yoğun olduğu bölgeye doğru orta açtığında bu etkili olabilmektedir. Penaltı bölgesine doğru açılan ortalar da oldukça etkilidir. Günümüzde futbol maçlarında meydana gelen gollerin pek çoğu köşe vuruşları üzerinden gelmektedir. Bu açıdan bu konuya futbolcuların çok fazla önem göstermesi beklenir. Güzel bir köşe vuruşu organizasyonu güzel bir golü de beraberinde getirebilir!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir